Materace tekstylne – termoizolacyjne
  • Home
  • Materace tekstylne – termoizolacyjne

Firma PetroStal oferuje wysokiej jakości elastyczne izolacje termiczne w tekstylnym płaszczu ochronnym – materace termoizolacyjne. Używane są do izolacji turbin, zaworów, połączeń kołnierzowych, filtrów, wydechu spalin, wymienników ciepła, zbiorników i rurociągów.

 

Produkowane są indywidualnie pod wymiar i kształcie dostosowanym do istniejącej instalacji. Mogą być wielokrotnie montowane i demontowane, a zamontować może każdy pracownik bez konieczności szkolenia oraz bez potrzeby użycia narzędzi. Materace mogą stanowić uzupełnienie dla prac izolacyjnych w miejscach trudno dostępnych, których w tradycyjny sposób nie można zaizolować. Zapewniają doskonałą izolacje termiczną i akustyczną.

 

 

Tkaniny posiadają odporność na temperatury do 1200 oC . Są to wysokiej jakości komponenty szklane i silikatowe pokryte silikonem, poliuretanem, wermikulitem, aluminium oraz PTFE. Maja zastosowanie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektów (odporne na warunki atmosferyczne).
Są odporne na działania chemikaliów, pleśni, pary oraz ognia.

 

 

Składają się z górnej i dolnej warstwy tkaniny, połączone odpowiednio do grubości izolacji, odpowiednim szwem (nici termoodporne).

 

 

W zależności od warunków pracy oraz wymogów Klienta, jako wypełnienie stosuje się maty z wełny mineralnej, ceramicznej lub szklanej. Materace wyposażone są w paski, sznury szklane, rzepy, haki, sprzączki, taśmy umożliwiające łatwy i szybki montaż lub demontaż. W celu uniemożliwienia przesuwania się wewnątrz materiału izolacyjnego, materace są pikowane.

 

 

Dodatkowo materace mogą być wyposażone w siatkę nierdzewną wszytą od strony wewnętrznej w celu wzmocnienia przed przetarciami i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Nasze materace mają zgodność z PN-B-20105.
IMG_4500
IMG_4508
IMG_4517
IMG_4528
ez-isolierungen-material-drahtgestrick
ez-isolierungen-material-glasfaser-stoff
ez-isolierungen-material-glasfaser-vlies
ez-isolierungen-material-naehfaden